Animatorzy … na konferencji w Lublinie

„BUDOWANIE PROPOLSKIEGO LOBBY” to tytuł konferencji, jaką w dniu 24.10.2022 r., zorganizowało Światowe Stowarzyszenie Mediów Polonijnych, w siedzibie Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie.

Ponad 80 uczestników, reprezentujących państwa UE, USA i Australię zgromadzonych stacjonarnie i zalogowanych on-line, podjęło temat budowania dobrego wizerunku Polski i Polaków w krajach ich zamieszkania.

Po wyczerpaniu listy mówców, rozpoczęła się dyskusja, którą moderowała Prezes Światowego Stowarzyszenia Mediów Polonijnych, Pani Teresa Sygnarek. Projekt AWPE reprezentował jego koordynator Krzysztof Janowski.

Jeszcze w trakcie obrad, dzięki uprzejmości Organizatorów, Krzysztof Janowski miał okazję udzielić wywiadu telewizji internetowej POLSKA360.org, w której zaprezentował pozostałe projekty realizowane przez Instytut Myśli Schumana oraz przybliżył podstawowe zręby duchowości Ojca Wspólnot Europejskich, szczegóły znajdziecie Państwo naciskając poniższy link. Warto też zwrócić uwagę na kolejne wypowiedzi: Pani Jolanty Waltos, reprezentującej Studio SOHO Radia Chicago i NY i jednocześnie Arizona State Uniwersity, przybliżającą funkcjonowanie mediów polonijnych za oceanem. Kolejnego wywiadu udzielił Tadeusz Pilat – Prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych, który podzielił się refleksją na temat budowania wizerunku Polski w Europie po okresie pandemii …

https://www.youtube.com/watch?v=_1v4CYv2idE

Po zakończeniu obrad Uczestnicy i Organizatorzy konferencji wydali komunikat, którego treść, w całości, publikujemy poniżej:

To druga edycja tego wydarzenia, zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2022”.

Konferencja była wstępem do V Światowego Forum Mediów Polonijnych, które sprawnie streściła (w ostatniej części bloku wywiadów, do których odnośnik znajdziecie Państwo powyżej), opatrując konkluzjami i prezentując plany na najbliższą przyszłość, niezmordowana moderatorka mediów polonijnych na świecie, Pani Teresa Sygnarek.

Skip to content