„Myśl Chrześcijańsko-Społeczna w kształtowaniu przyszłości Europy”. Link do konferencji

Nie jest tajemnicą, że Europa coraz bardziej odchodzi od swoich chrześcijańskich korzeni, co w sposób bezpośredni odbija się na wszystkich obszarach jej życia – od gospodarczego, przez polityczne aż po społeczne. Instytut Myśli Schumana wraz z konserwatywnymi politykami i wybitnymi ekspertami zdecydował się zmierzyć z tym problemem. Owocem tego jest konferencja „Myśl Chrześcijańsko-Społeczna w kształtowaniu przyszłości Europy”, która 10 maja odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich zatroskanych o przyszłość naszej europejskiej wspólnoty.

W umysłach i sercach polityków unijnego mainstreamu prawdziwe wartości przegrywają z niszczącymi, ideologicznymi konstruktami, a decyzje są podejmowane w oderwaniu od rzeczywistości, w duchu lewicowej utopii. Destrukcja obejmuje również społeczeństwa, co będzie niewątpliwie miało znaczenie dla ich przyszłej egzystencji.

W trosce o dobro wspólne, jakim jest Unia Europejska i wartość, jaką mają suwerenne narody oraz ich obywatele pragniemy przywrócić chrześcijańskiej myśli społecznej właściwe miejsce, aby to ona nadawała kierunek dalszego rozwoju Unii Europejskiej. Motywowani tym pragnieniem zapraszamy Państwa na konferencję „Myśl Chrześcijańsko-Społeczna w kształtowaniu przyszłości Europy”, która odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w sali WEISS N1.3, 10 maja 2023 r. w godzinach 14:30 do 17:00.

Link do konferencji: https://ep.interactio.eu/ehn2-te6k-4vea

Wśród prelegentów znajdą się osoby ze środowisk politycznych i politycznych uznawane za niewątpliwe autorytety.

Konferencja „Myśl Chrześcijańsko-Społeczna w kształtowaniu przyszłości Europy” odbywa się w ramach dorocznej podróży śladami Sługi Bożego Roberta Schumana organizowanej przez Instytut Myśli Schumana. Informacje na temat tegorocznej podróży znajdują się na stronie http://imschuman.com/podroz-sladami-schumana/

AW

Skip to content