Młodzi w Metz! „Miej odwagę marzyć o przyszłości!”

W dniach 6-8 maja w Metz odbędzie się konferencja młodzieżowa „Miej odwagę marzyć o przyszłości!”, w której udział bierze również młodzież z Polski, w tym laureaci Konkursu Myśli Schumana z Łodzi, Radomia i Olsztyna. Wśród prelegentów znalazł się postulator procesu beatyfikacyjnego Roberta Schumana o. Bernard Ardura.

Konferencja jest jednym z etapów rozpoczętej 5 maja Podróży Śladami Schumana. Polska grupa młodzieżowa, która bierze udział w tym wydarzeniu liczy 25 osób. Każda spośród nich będzie mogła skorzystać z bogatej oferty programowej, w której znalazło się zwiedzanie domu Roberta Schumana w Scy-Chazelles koło Metz, prelekcje na temat osoby i życia Schumana, konferencja w Europarlamencie w Strasburgu, zwiedzanie Luksemburga, gdzie znajduje się dom rodzinny Schumana oraz pobyt w Maria Laach, w opactwie Benedyktyńskim w Niemczech dokąd Schuman przyjeżdżał na dni skupienia.

Sama konferencja odbędzie się w dniach 6-8 maja w Metz. Jej motywem przewodnim będzie chrześcijańska dbałość o dobro wspólne w duchu Roberta Schumana. Wśród prelegentów znajdą się tak znamienite osoby, jak postulator procesu beatyfikacyjnego Roberta Schumana o. Bernard Ardura, arcybiskup Metz Philippe Ballot czy filozof i teolog Sylvain Schirmann.

Ważną częścią konferencji będzie uroczysta Msza święta, podczas której uczestnicy będą modlili się m.in. o rychłą beatyfikację Roberta Schumana.

AW

Skip to content