Polacy są za życiem! 14 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia

Tegoroczna manifestacja na rzecz życia, zorganizowana przez Fundację Świętego Benedykta, rozpocznie się na Placu Zamkowym w Warszawie o godzinie 12.30, 14 kwietnia. Patronat nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski. Hasło Marszu to: „Niech żyje Polska”.

„Przemarsz na plac Trzech Krzyży będzie manifestacją na rzecz życia, rodziny, narodowej solidarności, chrześcijańskiej nadziei oraz wolności. Narodowy Marsz Życia jest obywatelską afirmacją cywilizacji życia, połączoną z akcją edukacyjną i formacyjną. Marsz jest wyrazem solidarności z najbardziej potrzebującymi, zwłaszcza nienarodzonymi dziećmi zagrożonymi aborcją oraz ich matkami i ojcami, którzy często padają ofiarami tego dramatu” – zachęcają Fundacja Świętego Benedykta i Konferencja Episkopatu Polski.

„Z racji przypadającego na dzień 14 kwietnia Narodowego Święta Chrztu Polski, Marsz będzie także okazją do promocji wiary, wierności, wdzięczności i odpowiedzialności za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski” – podkreślają.

Udział w Marszu zapowiedział również Instytut Myśli Schumana. „Te dzieci chcą być kochane, a nie zabijane” – mówi przedstawicielka IMS Anna Wiejak wskazując na wartość każdego ludzkiego życia. „Skutki zabicia dziecka dotykają całą rodzinę, nie tylko rodziców, ale i rodzeństwo. To są ogromne dramaty, które by nie nastąpiły, gdyby pozwolono dziecku się narodzić, ale tego zwolennicy aborcji nie mówią, a wręcz negują istnienie syndromu poaborcyjnego” – dodaje podkreślając, iż „osoby nakłaniające do aborcji nie działają w interesie, ale na szkodę kobiet, nie mówiąc już o tych kobietach, które są mordowane w łonach matek”.

Od trzech lat członkowie Instytutu Myśli Schumana gromadzą się codziennie o godz. 15.00 na Koronce do Bożego Miłosierdzia wierząc, że dzięki temu uratują przynajmniej część zagrożonych aborcją dzieci poczętych. Do Koronki można dołączyć klikając w link:

Grupa Schumana | Koronka | Microsoft Teams

Więcej informacji w nagraniach:

Skip to content