Saryusz-Wolski: Tamta strona Trójkąta Weimarskiego wydała Polsce wojnę hybrydową

„Uważam, że Trójkąt Weimarski nie ma dzisiaj szans. Należy się spotykać nawet przy najgorszych relacjach, natomiast druga strona Trójkąta Weimarskiego wydała Polsce wojnę hybrydową, infowojnę” – mówił podczas rozpoczętego w Warszawie 13. Kongresu Polska Wielki Projekt eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski, odnosząc się do działań Niemiec.

„To co się robi i mówi na temat Polski w Niemczech, w niemieckich mediach, które są wyrazicielem opinii rządu, ale przede wszystkim tamta strona Trójkąta Weimarskiego blokując bezprawnie i skandalicznie polskie fundusze, już nie tylko KPO, ale również regularne fundusze kohezyjne osłabia kraj, który niesie największy ciężar konfrontacji z Rosją” – zauważył.

„To co robi niemiecka Bruksela, mówię skrótem, to jest wytoczona Polsce 'wojna’, która staje w efekcie po stronie Putina. To jest prorosyjskie działanie, ponieważ osłabia naszą zdolność na przykład osiągnięcia 4 proc., osłabia nasze możliwości jeżeli chodzi o pożyczki na rynku finansowym. Generalnie biorąc jest miarą wielkiej nielojalności naszych partnerów z Trójkąta Weimarskiego w obliczu śmiertelnej dla nas groźby i tu żadne udawanie, że jest inaczej nam nie służy” – skonstatował.

W ocenie Jacka Saryusza-Wolskiego „musimy podjąć konfrontację z Francją i z Niemcami”.

AW

Skip to content