Syryjczycy wdzięczni za polską pomoc. „Dziękujemy i modlimy się do naszego Pana Jezusa Chrystusa”

Fot. PKWP

„Dziękujemy i modlimy się do naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby zmiłował się nad nami i zawsze chronił przed krzywdą, utrzymując was wszystkich w dobrym zdrowiu, abyście mogli kontynuować misję PKWP” – napisał bp Magar Ashkarian, duszpasterz Ortodoksyjnego Kościoła Ormiańskiego w Syrii do polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Do organizacji napływają listy z podziękowaniami za udzieloną przez Polaków pomoc.

„Pozdrawiam Was z chrześcijańską miłością i wdzięcznością. Po tym wszystkim, co nasi ludzie i wszyscy Syryjczycy wycierpieli i znosili z powodu nieustannej wojny, ta ostatnia katastrofa, która nas dotknęła i następstwa, które pozostawiło trzęsienie ziemi, są naprawdę ciężkie i nie do zniesienia dla nas wszystkich” – czytamy w liście bp Ashkariana. „Wyrażając wdzięczność za wszelką pomoc, jakiej udzieliło nam Wasze stowarzyszenie, chciałbym podziękować za grant w wysokości 15 tys. dolarów, który zostanie przeznaczony na leki dla ponad tysiąca osób” pisze dalej duszpasterz. „Dziękujemy i modlimy się do naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby zmiłował się nad nami i zawsze chronił przed krzywdą, utrzymując was wszystkich w dobrym zdrowiu, abyście mogli kontynuować misję PKWP” – dodaje.

To nie jedyny taki list. Kolejny w imieniu ks. Hugo Alaniza wysłał ks. Jose Enrique Gonzalez. „Chciałabym poinformować, że jesteśmy bardzo wdzięczni za wieloraką pomoc, jaką PWKP okazuje naszemu Kościołowi. Dziękujemy Bogu za to błogosławieństwo. Szczególnie w związku z obecnymi tragicznymi okolicznościami spowodowanymi przez trzęsienie ziemi w Syrii, zwłaszcza w mieście Aleppo, które zostało zakwalifikowane jako miasto zdewastowane” – czytamy. Duszpasterz relacjonuje, iż „ofiar niszczycielskiego trzęsienia ziemi było tu bardzo dużo; ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni”. „Dzięki waszej hojności postaramy się pomóc około 450 rodzinom, zapewniając jak najwięcej ich potrzeb” – stwierdza ks. Gonzalez.

AW/PKWP

Skip to content