Wzruszające słowa prezydenta Zełenskiego do Polaków. „Dziękuję społeczeństwu polskiemu za to wsparcie”

Fot. KPRM/Twitter

„Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy, która udziela pomocy i dziękuję za to panu premierowi, dziękuję społeczeństwu polskiemu za to wsparcie” – mówił w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę prezydent Wołodymyr Zełenski, który spotkał się w Kijowie z premierem Polski Mateuszem Morawieckim.

„Polska była z nami przed i w czasie agresji rosyjskiej i będzie z nami, jestem pewien, do naszego pełnego zwycięstwa” – mówił Wołodymyr Zełenski po zakończeniu rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim. „Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy, która udziela pomocy i dziękuję za to panu premierowi, dziękuję społeczeństwu polskiemu za to wsparcie” – dodał. „Otrzymaliśmy pierwsze czołgi z Polski, będą wzmacniać naszą obronę. Polska jest liderem międzynarodowej koalicji w tej sprawie” – podkreślał prezydent Ukrainy.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapewniał o dalszym polskim wsparciu dla walczącego z rosyjską agresją sąsiada.

„Przyjechałem tutaj nie tylko ze słowem wsparcia. Polska jako pierwsza budowała koalicję wspierającą Ukrainę. Chcę przekazać dzisiaj 4 pierwsze Leopardy – to czołgi, które staną w Waszym szyku na polu walki, a wkrótce przekażemy kolejne” – zapowiedział szef polskiego rządu. „Przywożę również pozdrowienia od wszystkich ukraińskich kobiet i dzieci, którzy znaleźli schronienie w Polsce i mogę Was zapewnić drodzy żołnierze, że są u nas bezpieczni i czują się jak u siebie” – zapewniał.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że „w wolnym świecie nie ma miejsca na ruski mir”. „Chcę dzisiaj powiedzieć wszystkim Ukraińcom, że nie jesteście sami. Rosyjska propaganda próbuje wbić klin między nasze kraje, ale Polska, Europa i cały wolny świat stoi za Wami murem” – deklarował.

AW/DoRzeczy/KPRM/Twitter

Skip to content