Europa Schumana – dlaczego warto odkrywać wartości w życiu?

W pięknym budynku Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej 7 lutego 2023 przy współpracy Młodzieżowej Rady Miasta odbyło się spotkanie dla uczniów ostrowskich szkół z Koordynatorem Projektu Animatorzy Wizerunku Polski w Europie, przedsiębiorcą, logoterapeutą i mentorem Krzysztofem Janowskim – twórcą filozofii GOOD WAY Life Discovery. Partnerem Instytutu Myśli Schumana na Ziemi Ostrowskiej jest Stowarzyszenie Ludzie z Pasją.

Prelegent mówił, że największą radość i spełnienie daje człowiekowi pomaganie oraz życie dla innych. Zachęcał młodzież, by zaangażowali się w różne aktywności w swoim najbliższym środowisku. Koordynator AWPE zwracał uwagę na to, jak ważną kwestią jest poczucie odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich w domu, czy w szkole. Jego przesłanie brzmiało: „Jeżeli pomożesz komuś przejść na drugą stronę, sam również się tam znajdziesz. Żeby zmienić coś w swoim życiu nie wystarczy chcieć, trzeba wstać, zaryzykować i zrobić krok do przodu.”

Krzysztof Janowski w trakcie spotkania poprosił uczniów, by połączyli się w małe grupki i wzajemnie dzielili się tym, w jaki sposób mogą sobie pomóc. Dzięki temu poznali potrzeby swoich kolegów i w ramach swoich możliwości zaoferowali sobie wsparcie w nauce do klasówki czy pomoc w odrobieniu pracy domowej. Wiele osób na pewno zapamięta słowa gościa specjalnego: „Zbij lustro, w którym widzisz siebie, a zobaczysz miliony ludzi, którzy potrzebują ciebie”.

Bardzo ważną kwestią w działalności Roberta Schumana było budowanie relacji między ludźmi, opartych na wzajemnym zaufaniu, współpracy, jedności i solidarności. Tylko dzięki takiemu podejściu jest możliwy rozwój w działalności społeczno-politycznej.

Dziękujemy nauczycielom oraz młodzieży za tak liczne przybycie. Podziękowania kierujemy również do Pana Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Czekamy na kolejne spotkanie ze zdolnymi i ciekawymi świata uczniami ostrowskich szkół, którzy poprzez swoją aktywność przyczyniają się do promocji dobrego wizerunku Polski.

Skip to content